Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa počtu očiek v treťom rade zdola na pletenom svetri) Bibiánu Zelinovú.

Ako sama o sebe hovorí: Rada inšpirujem a motivujem ľudí k tomu, aby robili to, čo ich napĺňa a teší. A je jedno, akej životnej oblasti sa to týka. Mám rada tvorivý prístup k výzvam, ktoré prináša život, aj keď moje odpovede tentoraz tvorivo nepôsobia. Nie sú dôležité prostriedky (aj softvérové), ktorými k cieľu prídeme. Dôležitejší je výsledok, ktorý pomocou nich dosiahneme.

Odpoveď

Mám rada jednoduché riešenia.

Biba mi v posledných dvoch vetách časti „Ako sama o sebe hovorí“ vlastne napísala celý tento článok a ešte aj parádne ukončila túto časť seriálu Vyvolaní (ďakujem ;), tak už len dodám:

Nasleduje zostručnený textový záznam jej odpovede:

Zase raz klasika od Microsoftu (MS) a Esetu: Windows 7 + NOD 32. Nevie prečo, ale Total Commander neznáša, a tak súbory a priečinky prehliada vo Windows Explorer (Prieskumník). MS Office (Word a One Note), Windows Foto Viewer, Windows Media Player a starý dobrý Tetris je ďalší softvér od MS, ktorý potrebuje k práci a zábave. Z bezplatných alternatív používa hlavne Gimp (úprava obrázkov) a Google Chrome (prehliadanie webu).

Koniec záznamu a koniec prvej časti seriálu Vyvolaní.

Keby som mal zhrnúť všetky odpovede, tak jednoznačne prevláda softvér od MS a ochrana od Esetu. Bezplatné alternatívy nie sú časté. Počítačové hry sa osobnosti nášho vzdelávacieho systému primoc nehrávajú.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.