Nedávno som čítal článok Vlada Burjana, v ktorom píše o tom, ako byť lepším učiteľom. Je tam časť, ktorá stručne pojednáva o kladoch sledovania kolegu pri učení. Ja chcem popísať iný spôsob sledovania. Nie je taký bezprostredný, ale určite je tiež nápomocný…
Sociálna sieť Twitter je z môjho pohľadu vhodný doplnok k Facebooku (alebo je to naopak?). Ponúka totiž niečo ako náčuvy na vyučovacej hodine, ktoré si každý môže prispôsobiť podľa svojho voľného času a podľa svojich záujmov. Navyše status (tweet) môže obsahovať najviac 140 znakov, takže človek nie je zavalený obrovským množstvom textu (ako na Facebooku) a v pohode prečíta za pomerne krátky čas pomerne veľa užitočných informácií.
Čo tak napríklad sledovať (follow) Dalai Lamu (twitter.com/DalaiLama)? Twitter vám zaručí, že to je naozaj on. Pre Twitter pracujú ľudia, ktorí sa osobne starajú o overovanie účtov. Overený účet je označený takto:
Ale sledovať môžete aj váš obľúbený spravodajský server ako sme.sk, hnoline.sk alebo tyzden.sk. Podľa mojich skúseností na Slovensku Twitter využívajú hlavne manažéri a ľudia z marketingu. Slovenských učiteľov základných a stredných škôl je tam veľmi málo. Veď si pozrite zoznam ľudí (a organizácií), ktorých sledujem: twitter.com/tiborepcek/following.
Učitelia ZŠ a SŠ, pridajte sa aj vy, je to ľahké 😉
Ak vás Twitter zaujal, odporúčam si o ňom prečítať stručne zhrnuté podrobnejšie informácie na Wikipédii a ešte viac odporúčam vyskúšať ho.
Doštebotania!
Vyjadrite váš názor v komentári…