Študenti o mne

Ako lektor IT v kurze od svojich študentov vždy žiadam spätnú väzbu. Veľmi ma teší, že feedback býva férový a konštruktívny, pretože si navzájom pekne pomáhame. Ďakujem. 🙂

Zakaždým sa teším na webinár, nie je to pre mňa čas, počas ktorého by som “trpela”, či vyvesila slúchatká. 🙂 Webináre máš pekne pripravené, tvoj hlas sa dobre počúva. Vidieť a počuť, že to čo robíš, robíš rád a chceš to posunúť aj ďalej. To je tá premenná, ktorá umocňuje dobrý pocit z účasti na webinároch.

Lenka Horváthová (študentka – aktuálne pracuje ako Test Engineering Associate v spoločnosti Accenture, Bratislava)

Pred začiatkom kurzu , ked´ som sa oboznamila s prvou časťou vyučovania, tak som bola zvedavá, že čo sa vlastne budeme učiť, lebo všetky témy su mi nejakým spôsobom jasné a blízke . Ale som bola prekvapená, že každá lekcia bola veľmi zaujímavá a na každej z nich som sa dozvedela niečo nové, či ohľadom hardveru, alebo tých prenosných aplikacií. Veľmi dôležitá bola informácia o heslách a šifrovaní, lebo som to doteraz nebrala tak važne a všade som mala dve-tri rovnaké heslá. Druhým veľkým plusom kurzu je tvoj prístup. Páči sa mi, že lekcie sú také živé, že aj zažartuješ, aj povieš niečo mimo témy, aj motivuješ a podporuješ nás a neponáhľaš sa ukončiť webinár a vysvetľuješ dovtedy, pokiaľ všetkým nebude všetko jasné. Má to taký veľmi ľudský a súcitný prístup. Lebo som napríklad mala jeden krátky kurz z HTML, ruský, a bolo to vôbec iné – žiadne žarty, nič mimo témy, proste lektor ako robot, takže mám s čím porovnať. Takže som absolútne spokojná s kurzom, s tebou ako lektorom, a veľmi sa teším na všetko, čo sa ešte budeme učiť.

Anna Syrotiak (študentka)

Tvoje webináre sa mi zatiaľ veľmi páčia. Veci vysvetľuješ zrozumiteľne a vieš odpovedať na všetky otázky, ktoré ti položíme. Som zvedavý na školenie Programming fundamentals, v ktorom sa už stretneme s reálnym programovaním. Zatiaľ som s celým kurzom nadmieru spokojný a čakám čo nás ešte čaká.

Martin Kováč (študent)

Tvoje webináre ma skutočne bavia. Vôbec ich nevnímam ako niečo, čo počúvam len preto, že musím. Práve naopak, na Tvoje webináre sa vždy teším. Tvoj hlas sa veľmi dobre počúva a spôsob, akým učíš a vysvetľuješ, je tiež super. Príde mi to skôr ako také “učenie hrou” a je to presný opak tých nudných a uspávajúcich prednášok, na ktoré sú ľudia zvyknutí zo školy. Je vidieť alebo teda skôr počuť, že to, čo robíš, robíš rád a napriek tomu, že webináre mávame pomerne neskoro, vždy z Tvojho prejavu cítiť nadšenie a pozitívnu energiu. Veľmi oceňujem aj Tvoju ochotu odpovedať na všetky otázky, ktoré Ti dávame, a to aj vtedy, keď nie celkom súvisia s prednášanou témou. Ako veľké pozitívum vnímam tiež to, že webináre sa nahrávajú a môžem si ich opakovane vypočuť.

Anna Nguyenová (študentka)

V prvom rade ti chcem poďakovať za doterajšie webináre. Dozvedel som sa veľa, pre mňa, nových vecí a zopakoval som si čo som už vedel, prípadne som si rozšíril vedomosti. Na tvojej stránke, tiborepcek.com, som našiel veľa užitočných rád. Používam tmavé farby pozadia vo všetkých zariadeniach, aplikáciách a prehliadačoch, v ktorých sa mi to podarilo nastaviť. V podcaste mobil pre prváčikov som našiel typy na výučbové hry, ktoré som mohol odporučiť ako dobrý strýko svojim neteriam. Vytvoril som si silné heslá na svojich účtoch, ktoré si ani nemusím pamätať vďaka aplikácii keepass, veľmi užitočná vec, ďakujem. Pochybnosti o správnosti môjho rozhodnutia absolvovať IT v kurze sa dostavili skôr než som čakal, takže vetrám a pijem hektolitre vody.

Kamil Balogh (študent)

Tvoje webináre boli nabité zaujímavými tipmi a praktickými radami. Naučila som sa mnoho nového a dúfam, že si aj vďaka tomuto kurzu nájdem zaujímavú prácu, kde tieto vedomosti budem môcť zužitkovať. 😉 Ďakujem za Tvoj skvelý prístup a rýchle vyhodnocovanie domácich zadaní. Želám Ti veľa úspechov v pracovnom, aj osobnom živote a mnoho spokojných študentov.

Monika Škrochová (študentka)

Je vidno, že si nadšenec do technológií a učenie ťa baví. Počas každého webinára sa dozvedám niečo nové a vždy je priestor na diskusiu. Som rád, že ku každej téme pridáš aj nejakú tvoju osobnú skúsenosť či už z práce alebo osobného života. Všetky zadania boli zatial ľahko zvládnuteľné a ak človek pozorne počúva na webinári tak aj testy bez problémov zvládne. Som nanajvýš spokojný s doterajšími webinármi a nenudil som sa ani na jednom. Verím, že to bude takto pokračovať naďalej. 😁

Marek Csöglei (študent)

Z doterajších webinárov mám výborný pocit, pretože naučil som veľa nových vecí a okrem toho to podávaš veľmi dobre. Počas týchto (zatiaľ) piatich webinárov ma to ešte viac baví. Ďakujem za to že to vieš tak super vysvetliť a pokračuj v tejto práci aj naďalej.

Dominik Ber (študent)

Ahoj Tibor, som rada za túto príležitosť zúčastniť sa kurzu cez IT v kurze. Priznám sa, bola som zo začiatku trošku skeptická – ako bude prebiehať vyúčba, akí budú lektori, no popravde som príjemne prekvapená. Ak úspešne dokončím kurz, budem zvažovat, či nepokračovať ďalej s výučbou. Ako lektor sa príjemne počúvaš, máš rozhľad a nebojíš sa diskutovať, nedáš sa zaskočiť žiadnou otázkou a celkovo, sa na tvoje hodiny teším. Som rada, že týmto webinárom naše hodiny nebudú končiť a ja budem mať možnosť si ešte viac rozšíriť svoje obzory. Úlohy sú kreatívne a hravé a množstvo materiálu, ktoré máme od teba, si ukladám alebo rovno čítam.

Tatiana Svetlíková (študentka)

Ahoj Tibor, s výučbou a tvojim prístupom som veľmi spokojný a páči sa mi, že hodiny prebiehajú pomerne neformálne a sú aj dosť o komunikácií. Páči sa mi, že každý jeden pokus pochváliš a človek sa pri tebe dokáže odosobniť. A taktiež máš príjemný hlas na takéto veci a celkovo na podcasty etc.

Vladimír Schneidgen (študent)

Ďakujem ti za super školenia, veľmi mi vyhovoval tvoj štýl webinárov, boli stručné, zrozumiteľné a výstižné 🙂

Lucia Koňárová (študentka)

Tibor vďaka za skvelý úvod a rozšírenie obzorov.

Martin Sloboda (študent)

Webináre s Tebou sa mi veľmi páčia. Zrozumiteľne vysvetľuješ nové učivo a oceňujem, že sa nám to snažíš podať čo najjednoduchšie, aby sme si to ľahko a rýchlo zapamätali. Cítiť z Teba pokoj, zodpovednosť, vyzretosť a lásku k IT, ktorá nás motivuje k vzdelávaniu. Si jeden z mála ľudí, ktorý chybu oceňuje a nezatracuje. Myslím si, že s tým sa málokto stretne, je to oslobodzujúce a človek časom prestáva mať strach, cíti sa akceptovaný a môže byť sám sebou.

Alena Milatová (študentka)

Ahoj Tibor, doterajší priebeh vyučovania si užívam .Všetko vysvetlíš ozaj tak aby to pochopil aj úplný lajk a čo si z toho zoberieme už je na nás.

Patrik Vavrinec (študent)

Keď už bol zverejnený harmonogram a videla som tam tému Introduction to IT, tak som očakávala nejaké jednoduché, stručné zhrnutie teórie danej témy. Veľmi si ma prekvapil svojím prístupom a hlavne praktickými ukážkami k danej téme. Vďaku tvojim webinárom si denno denne rozširujem nielen svoju databázu znalostí, ale aj praktické skúsenosti. Z môjho pohľadu sú zadania k daným témam adekvátne, jednoduché, zrozumiteľné a pritom poučné. Testy sú zrozumiteľné a zároveň nútia riešiteľa zamyslieť sa nad výberom správnych odpovedí.

Eva Pojezdalová (študentka)

Úlohy, ktoré sme doteraz absolvovali z Introduction to IT, sú prevažne ľahko pochopiteľné. Bol by som rád, keby som o týchto veciach už dávno vedel, ako napríklad aký je hardvér potrebný pre počítač, a taktiež aj to, kde môžem nájsť repasovaný počítač. Tieto veci som predtým nevedel a veľmi by mi osožili pri kupovaní počítača. Páči sa mi aj to, že prednášky nadväzujú jedna na druhú a ľahko sa môžu naviazať do väčšieho celku. Mnohé veci sú už známe, ale teraz im lepšie rozumiem a vidím ako celok.

Zlatko Šebesta (študent)

Webináre sú super a napriek tomu, že som si myslela, že tento predmet bude velká nuda lebo všetko budem vedieť, tak sa dozvedám aj veľa nových vecí. Dávaš super typy.

Helena Čermáková (študentka)

Priebeh webinárov vnímam veľmi pozitívne. Dozvedel som sa veľa nových informácii. Hlavne ma zaujali šikovne weby, ktoré si prezentoval, o ktorých som nevedel. Ďalej, že existuje alternatíva v podobe opensource programov, a prečo je vhodné ich používať. Postupne prechádzam na jedinečné heslo pre každú službu, kde som zaregistrovaný. Ak bude čas rád by som vyskúšal Raspberry Pi. Vyzerá, že to ponúka zaujímavé možnosti. Zadania a testy hodnotím kladne, na potvrdenie nadobudnutých znalostí je najlepšie vypracovať krátke zadanie/test, kde je človek nútený viac o problematike porozmýšlať, ako len odsledovať prednášku.

Ján Havaš (študent)

Doterajší priebeh webinárov vnímam veľmi pozitívne. Všetky témy sú veľmi zaujímavé. Väčšina informácií je pre mňa nových, môžem povedať, že až 90% programov a aplikácií som vôbec nepoznala. Zo školských čias som bola zvyknutá na prístup učenia: zahltiť študentov čo najväčším množstvom údajov a unudiť ich na smrť. Bola som preto veľmi milo prekvapená hneď od začiatku, že všetky informácie na Tvojom kurze sú praktické a zaujímavé. Je to učenie hrou. Veľmi sa mi páčil aj článok, ktorý si nám dal na prvej lekcii, o tom, že ako sa učiť nové veci.

Zuzana Hosszúrétyová (študentka)

Doterajší priebeh webinárov je pre mňa maximálne uspokojivý. Komunikácia s lektorom, výklad aktuálnej témy samotným lektorom, zadávanie úloh, resp. zadaní, ale v neposlednom rade aj moderný spôsob priebehu týchto webinárov prostredníctvom Office aplikácie – Teams sú nadštandardné a maximálne vyhovujúce a preto nemám doposiaľ žiadne nápady ich nejako vylepšovať. Ďakujem veľmi pekne za všetky doposiaľ získane vedomosti a prajem pekný deň.

Lukáš Valčo (študent)

Doterajší priebeh webinárov hodnotím pozitívne. Prednášky sú zaujímavé, poučné a dobre zorganizované plné príkladov, kde som sa vždy dozvedela niečo nové a rozšírila si tak prehľad. Počas hodín je tiež priestor na otázky a diskusiu. Zadania a testy sa zakaždým dali bez nejakých väčších problémov splniť na základe informácií získaných počas hodiny. Pokiaľ by som si nebola niečím istá, tak je tu možnosť kedykoľvek napísať mail. Ako ďalšie pozitívum vnímam aj to, že z webinárov sa robia videozáznamy, ktoré sú k dispozícií hneď po skončení. Učenie je vďaka záznamom jednoduchšie a efektívnejšie. Rovnako som spokojná aj s prístupom a je radosť sa učiť od niekoho, kto sa v danej oblasti vyzná a vie aj motivovať.

Miriam Geffertová (študentka)

Ahoj Tibor, s webinármi som spokojný, možno veľa vecí zo spomenutého viem, ale na druhú stranu sa dozviem aj niečo nové, zaujímavé, prípadne odporúčanie na nejaký použiteľný program. Myslím si, že aj pre človeka, ktorý nikdy nemal nič spoločné s IT, alebo sa o nič z IT nezaujímal, tak je všetko pochopiteľné aj to vďaka spôsobu akým webinár vedieš. Občas sa spýtaš nejakú otázku a aj viem odpoveď, ale nechcem na všetko odpovedať len ja a chcem dať príležitosť aj ostatným sa zapojiť, čo sa nie vždy stáva. Pri testoch som si niekedy nie celkom istý, keď má viacero možných odpovedí. Ale pri najhoršom si to zopakujem.

Juraj Kallo (študent)

Viac informácií o mne sa dočítate na stránke O mne.