Ako pozerať blokované zahraničné videá na webe

Nemecko-slovenské ;-)V poslednej dobe mi viacerí ľudia píšu, ako pozerať videá na zahraničných weboch, ktoré sú pre Slovensko blokované. Skúšal som rôzne riešenia, ako blokovanie obísť, ale iba jedno mi doteraz funguje stabilne, rýchlo a zadarmo. Zaberie vám to asi 2 minúty:

Ako príklad si zoberme web galileo.tv. Ponuka zaujímavých videí je tam obrovská… a, žiaľ, pre Slovensko blokovaná (GEO blocking). Ale čo keby sme sa mohli tváriť, že sme z Nemecka a videá by sa nám prehrali? 😉

Funguje to celkom jednoducho:

  1. Stiahnite si webový prehliadač Opera, nainštalujte a spustite. Od tohto bodu vám pomôžu ďalšie kroky alebo ich zhrnutie vo videu nižšie.
  2. V ponuke hore vľavo (veľké tlačené červené písmeno O) si vyberte 4. položku zdola „Nastavenia“ (klávesová skratka Alt + P).
  3. V paneli vľavo kliknite na „Súkromie a zabezpečenie“ a povoľte „Blokovať reklamy“ a „VPN“.
  4. Teraz máte hore vľavo pri adrese modrú ikonku s bielym nápisom VPN. Kliknite na ňu a dole vyberte virtuálnu polohu Nemecko (alebo inú krajinu, ktorá vám vyhovuje).

Krátky video-návod bude jasnejší:

Prajem príjemnú zábavu pri sledovaní zakázaných videí. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.