Denník štrajkujúceho učiteľa: Posielame ďalej

Spolu to dáme!Dnešné stretnutie liptovskomikulášskych štrajkujúcich učiteľov malo oproti prvému dve jasné odlišnosti. Bolo nás 2-krát toľko a už som ani zďaleka nebol jediný chlap. 🙂

Ono stačí naozaj málo, aby sa ľudia k dobrej akcii pridali. Fakt stačí, keď je tá akcia proste dobrá. V takom prípade netreba príliš presviedčať. Stačí sa iba zmieniť, že v Central Perku prebehlo nejaké stretnutie, na ktorom sa rozoberalo pokračovanie celospoločensky dôležitej iniciatívy a druhýkrát sa dostaví dvakrát toľko ľudí.

Evka Radičová a ja sme trochu porozprávali o aktuálnej situácii a hneď sme sa aj začali venovať TOP téme: Ako sa dopravíme do Martina, aby sme sa aj my pripojili k demonštrácii učiteľov? Rozhodlo sa, že ideme vlastným autobusom. Obsadíme ho tak akurát. Opäť žiaľ musíme konštatovať, že kvôli zastrašovaniu učiteľov zrejme viac učiteľských autobusov z LM do MT nevypravíme. Ale našťastie sa vieme brániť a pomoc širokej verejnosti dokonca je už aj finančná.

Katka Hybenová nás zase potešila správou, že sa do štrajku z jej školy pridá viac kolegov. A možno príde aj Martin Harich, ktorý na tej škole študoval a cení si svojich učiteľov. Držíme palce. Spolu to dáme!

Okrem toho prebiehali živé debaty aj v skupinkách, spoznávali sme sa, radili sme si a podpora sršala zo všetkých strán. Skrátka, bola tam výborná atmosféra. Človek by normálne zabudol, že vlastne štrajkujeme. 🙂

Takto to teda vyzerá u nás v Liptovskom Mikuláši. Ale ani zvyšok Slovenska nezaháľa. Organizujú sa všakovaké aktivity, ktoré majú poukazovať na žalostný stav slovenského školstva. Dobrým smerom to ide. Vydržíme!

Každý deň štrajku pridám minimálne jeden článok, v ktorom budem podávať aktuálne informácie v kocke, aby ste nestrácali prehľad v téme. Sledujte môj denník tu (RSS) alebo na Facebooku. Všimli si nás dokonca aj na SMEčku.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.