Denník štrajkujúceho učiteľa: Ukazujeme sa

#zanaseskolstvoOno sa tak hovorí, že by mala štrajkovať veľká masa ľudí, aby sa niečo dosiahlo. Ale až keď tí ľudia začnú vystupovať z davu a ukazovať tváre, počuť ich hlasy, to je ešte len tlak!

A vraj tlak treba vyvinúť, aby sa veci pohli. Tak teda ako na to? No pekne to spísali Nika Gajdošová a Samo Nvota na Facebooku:

… každý, kto štrajk podporuje, sa odfotí s hashtagom #zanaseskolstvo. Túto fotku následne postne na sociálnych sieťach a označí na nej 3-roch až 5-tich ľudí, ktorých úlohou bude spraviť to isté (odfotiť sa s #zanaseskolstvo, postnúť to + označiť ďalších 5 ľudí). Do popisu fotky by mal každý napísať svoj názor na danú problematiku a dôvod, prečo štrajk učiteľov podporuje. Zdieľajte to na všetkých stránkach a skupinách, aby sa táto myšlienka dostala k čo najviac ľuďom. Týmto spôsobom chceme upriamiť pozornosť na problémy v školstve, pretože aj nám záleží na budúcich generáciách Slovenska a vážnosti povolania našich učiteľov.

Ak toto čítaš, podporuješ štrajk a ešte si sa neukázal, skús takúto formu:

Špeciálne pre Anna Chlupíková sme sa odfotili celá rodina. Je to večerná fotka (bez blesku), baby sú v pyžamách, ale keď... Posted by Tibor Repček on 28. január 2016
Každý deň štrajku pridám minimálne jeden článok, v ktorom budem podávať aktuálne informácie v kocke, aby ste nestrácali prehľad v téme. Sledujte môj denník tu (RSS) alebo na Facebooku. Všimli si nás dokonca aj na SMEčku.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.