Úžasný prenosný free (open source) program, ktorý zaručene veľa zrýchli a zjednoduší pri kopírovaní cez sieť. Ovláda sa jednoducho a často ušetrí značné množstvo nervov 😉

Stiahnete si na USB-kľúč a rovno spustíte jeden súbor, ktorý má veľkosť pod 1 MB. Hneď po spustení môžete program používať s minimálnymi nárokmi na nastavenia. Jednoduchšie sa to už fakt nedá…

Často na informatike (a niekedy aj na nemčine) potrebujem zdielať súbory. Alebo cez sieť potrebujem dostať z iných počítačov súbory na ten učiteľský. No a keďže na každom počítači (a aj na inteligentných mobiloch) nájdete webový prehliadač, je ideálne využiť práve HFS – Http File Server.

Všetko (nastavenia a ostatné download/upload súbory) je pekne pokope na USB-kľúči, kam sme si stiahli HFS. Teda je úplne jedno, či niekto zmenil nejaké nastavenia nejakého programu 😉 HFS je primárne určený pre Windows, ale bol úspešne testovaný aj na Linuxe.

Ak vám nerobí problém HTML a CSS, tak si HFS vďaka HTML-šablóne môžete prispôsobiť doslova do bodky.

Konkrétnejšie informácie zistíte vďaka screenshotom, ale ak HFS chcete vidieť priamo v učiteľskej praxi, tak nech sa páči video (43 sekúnd):


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.