Učíme pre život - logoŠiesty ročník celoštátnej konferencie učiteľov Učíme pre život 2014 od neziskovky Indícia bol pre mňa krátky, ale intenzívny… 🙂

Prišiel som len na posledný deň, ale mal som od začiatku až po koniec riaditeľskú spoločnosť, aj keď som nepotreboval vyriešiť žiadny problém. Zvláštny pocit… 🙂 Proste po mňa do LM autom prišla Pani Riadteľka Anka Chlupíková a spolu s Pani Riadeľkou Jankou Krajčiovou mi robili výnimočne príjemnú spoločnosť. Ďakujem!

ja a 3 pani riaditeľky
Zľava: Pani Riaditeľky Anka Chlupíková, Janka Krajčiová a Helenka Nechalová
(Prepáčte, ale na fotkách zvyknem mať zatvorené oči ;))

Len mi je ľúto, že som sa vo víre diania nestihol zoznámiť aj s tou 3. pani riaditeľkou (s Helenkou Nechalovou). Nevadí, napravím nabudúce… 🙂

Moju prítomnosť si všimli aj Lenka Kunová a Marián Kičinko. Ja som sa bavil, ale možno som priveľa rozprával, tak som si nestihol všimnúť, či sa bavili aj oni… 😉 Ibi Straussová sa iba tak mihla – stihla sa pousmievať, povedať pár slov a už jej aj nebolo… 🙂 Srdečnosť mi Danka Skladanová prejavila objatím a úprimnými slovami. Fascinujúce, ako to niektorí ľudia dokážu za pár sekúnd… Asi sa to volá osobnosť… Vlado Burjan je veľký a vysoký človek, takže by som musel byť poriadny ignorant, keby som si s ním aspoň ruku nepodal a nepoďakoval mu za inšpiráciu… 🙂 V každom prípade, rád som vás všetkých zase videl.

A videl som predovšetkým nové tváre. To preto, že sa vraj konferencie zúčastnilo až 3/4 nových ľudí. Čiže prevažná väčšina účastníkov objavila cestu k šikovným inšpirujúcim ľuďom a ku kvalitnému obsahu. Teším sa a verím, že pôjde o každoročnú tradíciu.

Program konferencie bol už tradične bohatý a keďže nie je v silách jedného človeka dokázať vidieť a vnímať všetkých rečníkov, vznikol tento rok po prvýkrát aj priamy prenos. Podarilo sa zaznamenať takmer 7 hodín kvalitného materiálu. Veľmi odporúčam.

Aj ja som svojou troškou prispel do programu. V nedeľu som hovoril o tom, ako som ochorel a o terapii, ktorá ma vyliečila. Myslím, že tú chorobu zažil nejeden kolega-učiteľ, a pre tých, ktorí sa ešte trápia, som navrhol u mňa úspešný postup liečby:

 

Cennú spätnú väzbu mi po obede dal Dávid Králik – parťák z projektu ini.sk. Ďakujem. Ešte mi chvíľu potrvá, dokým si to všetko poriadne uvedomím, ale neboj sa, určite zo mňa niečo bude… a o tebe ani nehovorím… 😉 A rozhodne sa ani Tibor Hujdič alias Pán Mrkvička vo svete nestratí, keď som na vlastné uši počul, ako vie príbehy pre deti parádne vymýšľať a, samozrejme, výborne čítať.

Ďakujem a teším sa na osobné stretnutie na ďalšej vydarenej akcii aj s ostatnými šikovníkmi, ktorých som zabudol spomenúť.

Učíme pre život 2014 - Dávid Králik
Dávid Králik (sa) rozpráva o tom, ako sa stať lepším učiteľom…

Comments

Jedna odpoveď na na “Konferencia Učíme pre život 2014”

  1. […] Na akcii „Učíme pre život“ prezentoval Tibi našu Dražbu a ktosi sa ho spýtal: „Odkiaľ máte tie predmety? Kde ich beriete? To vám ich ľudia dávajú len tak?“ […]

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.