Nastal čas vyskúšať niečo nové, a tak si moje texty odteraz prečítate a tiež vypočujete ako zdarma dostupný podcast.

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, na iPhone, na Stitcher, na Tunein, na Podmaze, na Androide alebo priamo tu:

Čo je podcast

Podcast je vlastne niečo ako rádio, ibaže lepšie. Lepšie v tom, že si poslucháč sám volí, čo a kedy bude počúvať. Vyberte si, či chcete nový príspevok počúvať okamžite, alebo si ho stiahnete a vypočujete, keď uznáte za vhodné. Ak si podcast stiahnete do mobilu, môžete ho počúvať kdekoľvek a kedykoľvek, pretože mobil dnes už asi všetci nosíme so sebou (takmer?) všade. Handsfree (alebo obyčajné slúchadlá) zabezpečí, že nebudeme rušiť ani v preplnenej MHD. Keď prijmeme hovor, podcast sa pozastaví a pokračuje po hovore.

Prečo podcast

Jeden dôvod, prečo začínam tvoriť podcast k mojim textom, som vlastne už popísal vyššie: Možnosť výberu kde a kedy budem niečo zaujímavé počúvať prináša toľko slobody a nových možností, že to jednoducho musím vyskúšať. 🙂 Vyskúšal som ako poslucháč a teraz začínam aj ako autor.

Okrem toho je podcast stále populárnejšia forma šírenia informácií, pretože človek nemusí venovať obsahu plnú pozornosť, no napriek tomu informácie prijíma povedzme pri cestovaní v aute/buse/vlaku/lietadle. Neskôr sa k započutým informáciám môže vrátiť podrobnejšie, pretože ich má stále pri sebe.

Chcem aktívne pracovať na svojich vyjadrovacích schopnostiach. To je ďalší dôvod, prečo som sa rozhodol nahrávať k svojim článkom podcast a zverejňovať ho online pre všetkých zadarmo. Ako lektor rozhodne ocením vašu spätnú väzbu. 😉

Ako moje texty počúvať

Je to jednoduché. Záleží iba na tom, na akom zariadení podcast budete počúvať. Ak na iPhone, pridajte si môj podcast Tibor Repček o IT na Apple iTunes Podcasts. Ak na Androide, nájdete ma na Google Play Music Podcasts. Ak uprednostňujete službu Spotify, hľadajte tam. 🙂 Alebo si vypočujte/stiahnite podcast k tomuto článku rovno tu:


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.