Učitelia majú zmysel pre humor

Akí sú učitelia ako ľudia, keď neučia a nemusia sa príliš kontrolovať pred žiakmi a rodičmi? Podľa mojej mini-ankety majú hlavne úžasný zmysel pre humor:

Na FB-skupine SKÚSENOSTI, NÁPADY, MATERIÁLY a RADY pre učiteľov som založil tému, na ktorej som si chcel na vzorke cca 1000 učiteľov overiť, ako to je s učiteľským zmyslom pre humor. Takto znela výzva:

Výzva na slovenský megaprojekt: Som z Liptova, a tak si naplno užívam hojnú snehovú nádielku aj za celý západ našej republiky. Cestou do školy mi napadlo, či by sa proti snehovej kalamite nedalo bojovať aj v školstve. Zatiaľ mám len hrubé črty, podrobnosti treba ešte dotiahnuť (veď aj preto sem píšem ;)): Zatiaľ navrhujem pracovný názov projektu “VPS” (Vzdelanie proti snehu). Podľa množstva snehu v okolí každej školy by ministerstvo určilo, koľko snehuliakov a bunkrov musia žiaci postaviť za určitý počet vyučovacích hodín. Odmena pre všetkých by bola lepšia priechodnosť ciest a chodníkov a, ak by zvýšil čas, tak aj poriadna guľovačka (snehuliaky a bunkre by tu slúžili ako štíty). Obrovská výhoda tohto projektu je, že nepotrebuje žiadne financovanie a úžitok pre spoločnosť bude podstatný 😉 Prosím, doplňte tento projekt, aby sme ho mohli uskutočniť aspoň na budúcu zimu. Ďakujem!

Čakal som nanajvýš zopár lajkov, ale diskusia, ktorá sa rozvinula len tak – zo srandy – mi spríjemnila celý deň. Čítal som aj kolegom v kabinete a dobre sme sa pobavili 🙂

Každému odporúčam z času na čas založiť nejaký ten megaprojekt – je to zábavné a nestojí to zas až tak moc času, námahy, či peňazí 😉

Jedna odpoveď na „Učitelia majú zmysel pre humor“

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.