Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa počtu katedier v triede) Ing. Juraja Droppu.
Ako sám o sebe hovorí: Zriaďovateľ Školy u Filipa.
Odpoveď
Som na Windows odchovaný.
„Múdre, dobré, aktívne a preto šťastné deti.“ Ak sa niekto stane zakladateľom školy s takýmto poslaním, tak určite je dobré spoznať ho trochu bližšie aspoň cez počítač 😉
Nasleduje zostručnený textový záznam jeho odpovede:
Keď je niekto odchovaný na Windows, tak to okrem iného môže znamenať, že mu vyhovuje štýl Microsoftu (MS). A prečo nie? Veď MS dnes už pokrýva bežnú prácu s PC (dokumenty, obrázky, zvuk, video) veľmi dobre, a tak aj pán Droppa má nainštalovaný Windows 7 + MS Office. Aktívnu ochranu má pod palcom NOD od Esetu. Sila zvyku je používanie súborového manažéra Total Commander. Tiež zo zvyku prehliada web v MS Internet Explorer, ale stále viac mu vyhovuje Google Chrome. Počítačové hry sa nehráva, pretože počítač vníma len ako pracovný nástroj. Pri práci ešte využíva aplikácie ako aSc Agenda a Microsoft Office Outlook.
Koniec záznamu.
Operačné systémy (platené, či zdarma) dneška už bežne ponúkajú komplexné, stabilné a bezpečné riešenia pre základnú prácu prakticky so všetkými druhmi súborov (text, obrázky, zvuk, video). Bežný človek-neinformatik je teda postavený pred hotový produkt, ktorý môže rovno bez zbytočného zdržiavania používať. Tento trend sa mi páči a ja ďakujem pánovi Droppovi, že nám ho predstavil. Ďalší odpovedajúci bude Martin Kríž – námestník ŠPÚ.
Vyjadrite váš názor v komentári…