Všetci sa učíme celý život a každý máme svoje zdroje informácií a spôsob ich získavania. Ja mám v poslednej dobe najradšej starý dobrý urýchľovač RSS + trochu novší Twitter a Facebook. No a nedávno pribudli ešte extrémne motivačné videá projektu Rozbehni sa! (Facebook):

Už dlhšie som vo fáze, v ktorej som sa vykašľal na filmy a seriály. Namiesto nich totiž pozerám videá projektu Rozbehni sa!, pretože v nich je za krátky čas povedané toľko veľa podstatného od tých najlepších. Vždy, keď mám čas a chuť, prehrám si jedno či dve videjká, nechám si aspoň týždeň na spracovanie informácií, a potom si tie životné múdrosti uvedomujem len taký fukot… 😉

Videl som už toľko, že je čas zhrnúť to. A keďže som si dožičil dostatočne dlhý čas na spracovanie informácií, teraz si uvedomujem, že som si z prednášok poväčšine megapresvedčivých bestguestov osvojil predovšetkým tieto myšlienky:

  • Najlepší čas začať je teraz, tak sa rozbehni! 😉
  • Nikto za teba nič neurobí, takže sa máš tak, ako si to zariadiš sám.
  • Na Slovensku sú dobré podmienky na podnikanie, len treba menej výhovoriek a viac tvrdej práce.
  • Naplno choď iba do toho, čo ťa naozaj baví, pretože vtedy ti bude práca zábavou a nebudeš ju pociťovať ako niečo, čo máš urobiť kvôli peniazom.
  • Aj keď prostredníctvom peňazí uspokojíš najrozličnejšie potreby, naozaj šťastným ťa nikdy neurobia. Nepracuj teda v prvom rade pre peniaze.
  • Vypočuj si rady skúsených ľudí a inšpiruj sa nimi, ale k cieľu sa snaž dostať vlastnou cestou.
  • Buď vytrvalý a nedaj sa odradiť ľuďmi, ktorí hovoria, že sa to nedá.
  • Pravidelne sa sem vracaj, nech si to všetko môžeš dostatočne často pripomínať… 😉

A čo si si osvojil ty,
napíš v komentári. 😉


Comments

2 odpovede na na “Rozbehni sa!”

  1. neviem ako sa mám zdokonaľovať v nemčine, viem len zaklady. Ďalej mi to nejde. Ako mám ďalej.

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.