Vyvolaní – Ľudovít Sebelédi

Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa posledného dňa v mayskom kalendári) Ľudovíta Sebelédiho.

Ako sám o sebe hovorí: Učitel, Gymnázium AV Levice, 50 rokov, BIO-TEV, otec rodiny.

Odpoveď

Softvér používam, lebo ho mám.

Keby nie on, tak protest učiteľov možno ani doteraz neprebehne. Asi si ani neuvedomujeme, za čo všetko mu vďačíme… Aj keď sa protestov nezúčastním, ďakujem aspoň za seba. No a ako prebiehala (a prebieha) príprava štrajku softvérovo?

Nasleduje zostručnený textový záznam jeho odpovede:

Základ tvorí Windows XP a o ochranu sa stará NOD 32 od Esetu. Inak sa spolieha najmä na ponuku od Microsoftu (MS Office 2007 – hlavne Word, PowerPoint a Picture Manager) a na bezplatnú alternatívu OpenOffice (Writer a Impress). Od firmy Google si obľúbil prehliadač a editor obrázkov Picasa a prehliadač webu Google Chrome. Používa aj webový prehliadač Opera. Hudbu a filmy počúva a pozerá cez Windows Media Player alebo cez BSPlayer. Hry sa nehráva. Sem-tam mu pri práci pomôžu ešte Calc a Paint.

Koniec záznamu.

Staronová dvojka Windows XP a MS Office 2007 je riešenie, ku ktorému ľudí dotiahol nový formát dokumentov zavedený práve od verzie MS Office 2007. Síce väčšinou tento formát otvoríte aj v bezplatnej alternatíve OpenOffice, ale nie vždy všetko vyzerá rovnako… Ďakujem za ďalší inšpiratívny pohľad do sveta softvéru.

Posledná vyvolaná v tejto časti seriálu Vyvolaní bude pani uč… teda… čo to pletiem… Bibiána Zelinová. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.