Kategórie
Trieda 9.A TriU

Najprv sme ľudia

V rámci TriU si dnes chcem zauvažovať o tom, že sme v prvom rade ľudia a až niekde ďaleko za tým sme učitelia, žiaci, či rodičia…

V rámci TriU si dnes chcem zauvažovať o tom, že sme v prvom rade ľudia a až niekde ďaleko za tým sme učitelia, žiaci, či rodičia…

Videli ste už Triedu 9.A? Nie? Nevadí, môžete si ju pozrieť z archívu. Je to parádny projekt o učiteľoch a žiakoch, ktorý dokonca nie je bulvárny!

Piata časť Triedy 9.A mi pomohla uvedomiť si, že za každým človekom je v prvom rade jeho súkromný život. Stáva sa mi, že žiakov vnímam len ako žiakov a zabúdam na ich život mimo školy. Vtedy väčšinou nesprávne vyhodnotím ich reakcie a často robím unáhlené závery. Keď je napríklad niektorý žiak podráždený kvôli, nazvime to, zlým rodinným podmienkam a dá to správaním pocítiť aj učiteľovi priamo na hodine, môže učiteľ správne (ne)reagovať len vtedy, ak pozná rodinné zázemie žiaka.

Musím mať stále na pamäti (odkaz samému sebe a všetkým ostatným): Snaž sa aj v najzložitejších prípadoch reagovať čo najmiernejšie. Konkrétne stanovisko môžeš zaujať aj tak až po zistení, čo sa za zlým správaním naozaj skrýva (napr. tie rodinné problémy).

2 odpovede na “Najprv sme ľudia”

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.