Vyvolaní – Miloš sopusik Bélik

Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa dnešného dátumu) Miloša sopusik Bélika.

Ako sám o sebe hovorí: Som človek, som učiteľ. Na obe skutočnosti som hrdý. Rád sa hrám na „dospeláka“, zabávam sa už od detských rokov v škole, a darí sa mi to doteraz. Občas machrujem na stránke sopusik.wordpress.com.

Z vrodenej skromnosti Miloš zabudol spomenúť, že od 12. 04. 2012 učí dokonca aj v telke 😉

Odpoveď

Všetko, čo je „zadara“, treba vyskúšať a spoznať.

Miloša musím pochváliť už na začiatku: Odpovedať sa prihlásil medzi prvými, no napriek tomu odpovedal jasne, stručne, zrozumiteľne a so sebe vlastným humorom. Výborne!

Nasleduje zostručnený textový záznam jeho odpovede:

Používa operačný systém (OS) Microsoft Windows Vista, pretože je nútený „projektom“, ale skúša aj Ubuntu (Linux). OS si chráni ako oko v hlave produktami od Microsoftu (antivír a firewall). Súbory a priečinky menežuje vo windowsáckom prieskumníku (Windows Explorer) alebo v legendárnom správcovi súborov Total Commander. Vo všeobecnosti je Free-závislák, ktorý keď núkajú, tak neplatí 😉 Píše vo Worde od Microsoftu; obrázky prehliada a upravuje v programoch ako Picassa, IrfanView alebo GIMP. Hudbu počúva vo Windows Media Player a na editovanie skúša Audacity. Video pozerá v prehrávačoch GOM a VLC; upravuje a tvorí pomocou Windows Movie Maker. Kvôli prepojeniu účtov web prehliada v Google Chrome. Je na strategické hry ako Travian alebo Cossacks. Inak ešte rád používa napr. X-mind, ActivInspire, Geogebra, HotPotatoes, AshampoSnap, PowerPoint, … Zastáva názor, že všetko, čo je „zadara“, treba vyskúšať a spoznať.

Naozaj veľmi rýchla a vyčerpávajúca odpoveď. Gratulujem! Nabudúce sa môžete tešiť na textový záznam odpovede Vladimíra Burjana – šéfa Examu.


Comments

2 odpovede na na “Vyvolaní – Miloš sopusik Bélik”

  1. Teším sa na pokračovania, veľmi rád sa nechávam poučiť a milujem "kradnúť" pedasofty, ktoré už niekto skúsil 😉
    A palec hore za vetu: "učí aj v telke"!!!!
    Točí ma TELKA 🙂

    1. No v prvom rade ďakujem za rýchlu a kvalitnú spoluprácu. A dnes sa teším na to učenie v telke 😉

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.