Denník štrajkujúceho učiteľa: Pomáhame si

Iniciatíva slovenských učiteľov (isu.sk)My učitelia v štrajku nie sme sami. Stále sa objavujú nové formy podpory a pomoci od ľudí, ktorí si skrátka iba cenia svojich učiteľov. Často ide o morálnu podporu, ale vďaka projektu „Pomôž svojmu učiteľovi“ sa do hry dostáva aj finančná pomoc.

Samozrejme treba poďakovať všetkým podporovateľom učiteľského štrajku. Ide o jednotlivcov a organizácie. Spoločne sa počítajú na tisíce. Medzi nimi aj tie najväčšie osobnosti Slovenska ako Daniel Hevier, Zuzana Fialová či Michal Handzuš. Hovoríme o rodičoch, študentoch a ostatnej verejnosti. Dokonca aj zo zahraničia prichádzajú podporné vyjadrenia.

Nájdu sa aj ľudia, ktorí chcú pomôcť finančne, keďže množstvo štrajkujúcich učiteľov môže vydržať štrajkovať len s finančnou podporou najbližšej rodiny a známych. Doteraz sa tak celkom nevedelo, ako také peniaze zbierať, ako ich rozdeľovať a čo všetko to vlastne zahŕňa. Našťastie to zariadil Miroslav Pagáč na webe pomoz.sk a patrí mu za to obrovská vďaka.

Funguje to jednoducho. Ak chcete pomôcť, vyplníte formulár. Ak potrebujete pomoc, stačí poslať mail na pomoz@pomoz.sk. Celý proces prebieha maximálne transparentne a každá žiadosť sa posudzuje individuálne. Tak hor sa do toho, je to skvelý projekt. 😉

pomôž svojmu učiteľovi (pomoz.sk)
pomôž svojmu učiteľovi (pomoz.sk)

Každý deň štrajku pridám minimálne jeden článok, v ktorom budem podávať aktuálne informácie v kocke, aby ste nestrácali prehľad v téme. Sledujte môj denník tu (RSS) alebo na Facebooku. Všimli si nás dokonca aj na SMEčku.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.