Denník štrajkujúceho učiteľa: Stretávame sa

Nie je nám to fuk!Dnes som bol na stretnutí štrajkujúcich učiteľov z Liptovského Mikuláša. Bol som medzi kolegyňami jediný chlap, takže som sa cítil veľmi príjemne. 🙂 Ale o čom sme sa rozprávali…

Asi najväčšia téma bola zastrašovanie učiteľov. Mohlo by nás byť v štrajku ešte viac ako aktuálne tých takmer 12 000 učiteľov z vyše 800 škôl (a čísla stúpajú), ale niektorí kolegovia sa proste boja. Zastrašovanie sa samozrejme veľmi ťažko a zdĺhavo dokazuje, ale dá sa proti nemu brániť. Iniciatíva slovenských učiteľov vypracovala dokument s radami, ako na to. Môže sa stať, že vás budú ohovárať, odhovárať a osočovať, ale musíte stále pamätať na to, že sa vieme brániť. Musíme sa podporovať a musíme vydržať. Už prebiehajú a budú prebiehať akcie po celom Slovensku, ktoré dokazujú, že minimálne do konca tohto týždňa vydržíme.

V Liptove sa do štrajku zapojilo viac ako 30 škôl a v Liptovskom Mikuláši vymýšľame, akou akciou by sme ešte mohli prispieť k väčšiemu zviditeľneniu štrajku v širokej verejnosti a medzi kolegami, ktorí sa do štrajku nezapojili. Keď to budeme mať hotové, určite dám vedieť. 🙂

Dnes ma ešte potešilo jedno video. V necelých 4 minútach kolega – učiteľ Ľuboš Sibert podal základné info o včerajšej demonštrácii a zároveň vyvrátil nezmysly, ktoré uviedol minister školstva Draxler na následnej tlačovej besede. Nech sa páči videjko:

A nezabudnite, že ak aj nie ste učiteľ, ale cítite, že podpora učiteľského štrajku sa týka celej spoločnosti, môžete nám vyjadriť podporu. Verte, že to každého poteší a povzbudí do ďalších štrajkových dní. Jednoducho osobne povedzte vašim obľúbeným učiteľom, že ich podporujete, alebo skúste aj virtuálne napríklad takto: Napíšte trom učiteľom, ktorým ste vďační. 🙂 Ďakujeme.

Každý deň štrajku pridám minimálne jeden článok, v ktorom budem podávať aktuálne informácie v kocke, aby ste nestrácali prehľad v téme. Sledujte môj denník tu (RSS) alebo na Facebooku. Všimli si nás dokonca aj na SMEčku.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.