Fotky z mobilu do počítača bez kábla vďaka jedinej aplikácii

Je úplne jedno či používate Android alebo iPhone (iOS). Táto free aplikácia dostane vaše fotky a videá do počítača zo všetkých mobilov a tabletov. Cez wifi. Káble nepotrebujete.

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, na iPhone, na Stitcher, na Tunein, na Podmaze, na Androide alebo priamo tu:

Stačí iba mať pripojený mobil a počítač na rovnakej wifi. O ostatné sa už postará AirMore (Android / iPhone). Nainštalujete, spustíte a zistíte adresu. Vyberiete tie 3 bodky hore vpravo, a potom „Get IP“:

AirMore - ako zistiť IP adresu
AirMore – ako zistiť IP adresu

Zistenú adresu (na obrázku 192.168.1.100:2333, no vaša sa môže líšiť) zapíšete do webového prehliadača na počítači (napr. Google Chrome) a stlačíte enter:

Webový prehliadač - zadanie IP adresy a jej načítanie
Webový prehliadač – zadanie IP adresy a jej načítanie

Na mobile potvrdíte, že naozaj chcete, aby sa niekto pripojil na mobil cez aplikáciu AirMore – tlačidlo Accept:

AirMore - potvrdenie pripojenia k mobilu
AirMore – potvrdenie pripojenia k mobilu

Ostáva už len prehliadať obsah mobilu cez webový prehliadač na počítači. Ako môžete vidieť, máte prístup k fotkám a videám, ale to nie je všetko. Rovnako si z vášho mobilu môžete prehliadať a stiahnuť hudbu, SMS správy, kontakty, aplikácie, dokumenty a ostatné súbory. No a Reflector umožňuje odfotiť displej mobilu, a tiež zdielať dianie v mobile na obrazovke počítača:

AirMore - obsah mobilu vo webovom prehliadači
AirMore – obsah mobilu vo webovom prehliadači

Wifi v hoteloch a na verejných miestach nie je vhodná, pretože je často strašne pomalá, väčšinou dosť obmedzená a takmer určite nedostatočne zabezpečená. Vo Windowse si teda radšej spustite mobilný prístupový bod. To je možné na notebooku alebo na stolovom počítači s WiFi anténou. Na mobile/tablete sa potom pripojte podľa názvu siete so zvoleným heslom. Postupujte podľa návodu:

Windows 10 – mobilný prístupový bod

Počítače od Apple (MacOS) to majú trochu jednoduchšie. Stačí iba zopár kliknutí a rýchla wifina je na svete. Začnite v pravej hornej časti obrazovky…

Apple MacBook - vytvorenie wifi hotspotu - 1. časť
Apple MacBook – vytvorenie wifi hotspotu – 1. časť

…a dokončite zadaním názvu siete:

Apple MacBook - vytvorenie wifi hotspotu - 2. časť
Apple MacBook – vytvorenie wifi hotspotu – 2. časť

Ani v Linuxe sa nenatrápite. Napríklad Ubuntu to má tiež na pár kliknutí a celý video-návod sa zmestil do polminútky:

Linux – Ubuntu 18.04 – povolenie wifi hotspotu

Tak čo, podarilo sa vám to? Budem rád, ak sa s vašimi skúsenosťami a alternatívami podelíte v komentároch. Pomôžeme tak spoločne viacerým ľuďom. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.