Fotky z mobilu do počítača bez kábla vďaka jedinej aplikácii

Je úplne jedno či používate Android alebo iPhone (iOS). Táto free aplikácia dostane vaše fotky a videá do počítača zo všetkých mobilov a tabletov. Cez wifi. Káble nepotrebujete.

Stačí iba mať pripojený mobil a počítač na rovnakej wifi. O ostatné sa už postará AirMore (Android / iPhone). Nainštalujete, spustíte a zistíte adresu. Vyberiete tie 3 bodky hore vpravo, a potom “Get IP”:

AirMore - ako zistiť IP adresu
AirMore – ako zistiť IP adresu

Zistenú adresu (na obrázku 192.168.1.100:2333, no vaša sa môže líšiť) zapíšete do webového prehliadača na počítači (napr. Google Chrome) a stlačíte enter:

Webový prehliadač - zadanie IP adresy a jej načítanie
Webový prehliadač – zadanie IP adresy a jej načítanie

Na mobile potvrdíte, že naozaj chcete, aby sa niekto pripojil na mobil cez aplikáciu AirMore – tlačidlo Accept:

AirMore - potvrdenie pripojenia k mobilu
AirMore – potvrdenie pripojenia k mobilu

Ostáva už len prehliadať obsah mobilu cez webový prehliadač na počítači. Ako môžete vidieť, máte prístup k fotkám a videám, ale to nie je všetko. Rovnako si z vášho mobilu môžete prehliadať a stiahnuť hudbu, SMS správy, kontakty, aplikácie, dokumenty a ostatné súbory. No a Reflector umožňuje odfotiť displej mobilu, a tiež zdielať dianie v mobile na obrazovke počítača:

AirMore - obsah mobilu vo webovom prehliadači
AirMore – obsah mobilu vo webovom prehliadači

Wifi v hoteloch a na verejných miestach nie je vhodná, pretože je často strašne pomalá, väčšinou dosť obmedzená a takmer určite nedostatočne zabezpečená. Tu ale vo Windowse pomôže Baidu Wifi Hotspot. Nainštalujete, spustíte a z vašej notebookovskej wifi antény sa stane súkromný hotspot (niečo ako wifi router), na ktorý sa pripojíte mobilom a okamžite máte rýchle bezdrôtové spojenie na prenos fotiek a videí:

Baidu Wifi Hotspot - hlavné okno so zoznamom pripojených
Baidu Wifi Hotspot – hlavné okno so zoznamom pripojených

Počítače od Apple (MacOS) to majú jednoduchšie. Netreba nič doinštalovať, stačí iba zopár kliknutí a rýchla wifina je na svete. Začnite v pravej hornej časti obrazovky…

Apple MacBook - vytvorenie wifi hotspotu - 1. časť
Apple MacBook – vytvorenie wifi hotspotu – 1. časť

…a dokončite zadaním názvu siete:

Apple MacBook - vytvorenie wifi hotspotu - 2. časť
Apple MacBook – vytvorenie wifi hotspotu – 2. časť

Ani v Linuxe sa nenatrápite. Napríklad Ubuntu to má tiež na pár kliknutí a celý video-návod sa zmestil do polminútky:

Linux – Ubuntu 18.04 – povolenie wifi hotspotu

Tak čo, podarilo sa vám to? Budem rád, ak sa s vašimi skúsenosťami a alternatívami podelíte v komentároch. Pomôžeme tak spoločne viacerým ľuďom. 😉

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.