Monika Jagnešáková: Nech píše každý, kto sa na to cíti

Na LŠMU 2012 som stretol veľa šikovných ľudí, medzi ktorých určite patrí aj Monika Jagnešáková. Miloš Bélik a ja sme Moniku tak intenzívne prehovárali, že začala blogovať:

Monike som dal zopár rád, niečo som pomohol nastaviť, ale inak úplne parádne všetko zvládla sama. Uvedomil som si, že šikovného človeka stačí len postrčiť a všetko ostatné ide už potom akosi samo… No veď presvedčte sa na blogu Moniky Jagnešákovej mofifa.wordpress.com osobne. Náš mini-rozhovor bližšie poodhaľuje začiatky, ktorými si musí prejsť každý začínajúci bloger:

Ja: Prečo si začala blogovať?

Monika: Pretože na LŠMU ma k tomu inšpiroval Miloš Bélik či Tibor Repček (starí známi blogeri) a dodávali mi sebavedomie, že na to mám a že to určite musím skúsiť. 🙂 Rozhodla som sa tak predsalen urobiť, hoci s malou dušičkou, že čo by som tam také zaujímavé mohla ja – mladá učiteľka – pridávať.

Ja: Je ťažké vytvoriť si vlastný blog?

Monika: Vďaka obrázkovému návodu je to pre človeka ovládajúceho základy práce s PC zvládnuteľné. Priznám ale, potrebovala som trošku pomoc. 🙂

Ja: Máš nejaké tipy na zaujímavé témy, o ktorých by učitelia mohli blogovať?

Monika: Určite hlavne vlastné zážitky z vyučovania, školských akcií a nech píšu o všetkom, čo sa im podarilo v praxi zrealizovať. Akúkoľvek zaujímavosť, ktorá možno na 1. pohľad vyzerá nereálne, no ukáže sa, že sa to dá zvládnuť a funguje to. Aj keď si najprv učitelia/-ľky povedia, že toto je čistý nonsens.

Ja: Chcela by si niečo odkázať tým učiteľom, ktorí s blogovaním ešte stále váhajú?

Monika: Nech píše každý, kto sa na to cíti… nikoho nemožno k niečomu nútiť, to musí prísť samo. Aj ja som na odhodlanie potrebovala cca mesiac, no teraz som rada, že som sa tak rozhodla. Snáď mi toto nadšenie vydrží… Takže, veľa šťastia, budúci inšpiratívni blogeri!

Ja: Ďakujem za rozhovor a prajem veľa blogerskych zážitkov. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.