Spolupráca s neziskovkou Indícia

Začiatkom júna 2012 ma Roman Baranovič pozval na LŠMU do Vyšnej Boce povedať zopár slov na tému Online spolupráca. Populárne mená, akcia s príťažlivou témou, o Indícii som tiež počul len dobré, pre mňa vďaka sponzorovi Triad všetko zadara ;), tak som teda pozvanie prijal:

Nezisková organizácia Indícia je sústredenie super ľudí, ktorí veľmi úspešne vybavujú priestor najmä pre učiteľov na zdieľanie skúseností, ukazujú príklady dobrej praxe a poskytujú tak motiváciu a inšpiráciu do ďalšej práce. O ich odvážnej vízii a ušľachtilom poslaní sa viac dočítate na stránke O nás. A že to myslia vážne, dokazujú viacerými úspešnými projektami, o ktorých nájdete viac na stránke aktivít Projekty. No a pre skalných fanúšikov je pripravená tiež stránka Indície na Facebooku.

Neviem ako ostatní ľudia, ale ja som vždy rozmýšľal nad tým, ako niekto môže vystúpiť s vlastným serióznym príspevkom pred serióznym publikom. Čo všetko taký prednášajúci musí mať za sebou, aby ho pozvali? Zistil som, že nemusí mať za sebou zas až toľko a nemusí byť ani držiteľ megadôležitých ocenení. Ja som toho priamym dôkazom… 😉

Od prvých informácií o LŠMU som z toho mal dobrý pocit. Bol som trochu nervózny, že mám rozprávať pred väčšinou staršími a skúsenejšími učiteľmi. Ale nejak sa mi podarilo presvedčiť mozog, že má odstrániť zbytočný strach z neznámeho, a potom to už išlo samo… 😉

Komunikoval som hlavne s Romanom Baranovičom a trochu s Danou Palackovou. Na každé moje otázky vždy ochotne odpovedali, a to viem byť teda poriadne otravný… 😉 Chcem sa im aj takto veľmi pekne poďakovať za ochotu a trpezlivosť. Znova som sa raz veľa naučil (podobne ako pri spolupráci s a EXPERTom) a ešte raz som si uvedomil, že o moje názory a nápady je reálny záujem. Na toto my učitelia v návale práce často zabúdame a vždy je povzbudzujúce, keď si na to za nás niekto spomenie.

Čo mi táto spolupráca dala? Predovšetkým som si vyskúšal, že zvládam vystúpiť pred múdrym a rozhľadeným publikom bez ujmy na (mojom a cudzom) psychickom zdraví. Odniesol som si veľa dobrej energie do mojich vybíjajúcich sa učiteľských bateriek a môjmu egu som dodal obrovskú dávku sebavedomia… 😉

Ak náhodou niekedy budete rozmýšľať nad tým, či ísť na nejakú akciu, ktorú organizuje Indícia, tak vám dobre radím, choďte tam! Dovidenia nabudúce, vážení!


Comments

2 odpovede na na “Spolupráca s neziskovkou Indícia”

  1. dakujeme za spolupracu a tesime sa na dalsiu.

    1. Potešenie je na mojej strane… 😉

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.