Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa počtu strán posledného čísla časopisu Dobrá škola) Lenku Kunovú.

Ako sama o sebe hovorí: Pracujem vo firme EXAM testing ako odborná pracovníčka: tvorím testy zo slovenčiny a angličtiny a som redaktorkou DOBREJ ŠKOLY. Žijem v Bratislave, mám kocúra. Sledujem súčasnú a kvalitnú literatúru, film a hudbu.

Odpoveď

Som hrdá na slovenskú firmu ESET.

Sympatická a pracovitá Examárka je (ako sama priznáva) závislá na FB-lajkovaní, no na profesionalite jej to neuberá. 😉 Ako zdravo zákerný učiteľ som sa rozhodol, že ju vyvolám z jej nie práve najobľúbenejšieho predmetu…

Nasleduje zostručnený textový záznam jej odpovede:

Lenka používa osvedčenú klasiku: Windows + MS Office + ochrana od Esetu. V práci ju naučili používať Total Commander a Adobe InDesign (testy a časopis Dobrá škola). Za používanie MS Internet Explorer sa vraj patrične hanbí :), a tak prechádza na Firefox. Nechápe ľudí, ktorí stále vypisujú rovnaké URL, pretože to necháva na webový prehliadač, ktorý si za ňu pamätá bezmála 30 položiek z obľúbených webových adries. Na mobile má nainštalovaný webový prehliadač Opera Mini. Od prehliadača očakáva jednoduchosť a prehľadnosť. Počítačové hry sa nehráva, iba v prípade krajného zúfalstva si spustí Solitaire. Pri práci potrebuje aj Adobe Reader, Bonito (prístup do Slovenského národného korpusu), elektronické slovníky, či kalkulačku.

Koniec záznamu.

Hoci náš dnešný odpovedajúci nemá veľký vzťah k počítačom a na softvér si nepotrpí, pochvalu si určite zaslúži za rozšírenie softvérového prehľadu v práci. Výborne Lenka, len tak ďalej!

Teraz úplne vážne: Ku cti Lenke slúži taktiež súťažná otázka, ktorú sama navrhla a za správnu odpoveď (odpovede posielajte na kunova@exam.sk) môže jeden z vás získať posledné číslo časopisu Dobrá škola v PDF.

Prečo asi je na fotke k tomuto článku Lenka s lamou?

A pred katedrou už netrpezlivo čaká ďalší vyvolaný Ľudovít Sebelédi – jeden z verejne najaktívnejších slovenských učiteľov.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.