Nemecká gramatika polopate

Predstavte si, že ste stredoškolský učiteľ nemčiny a niekto vám napíše kompletné prípravy na vysvetlenie gramatiky. No nebolo by to super? Je to super:

Zase som raz mal šťastie: Na Facebooku som spoznal Alenu Hofmanovú a zistil som, že píše polopatistické gramatiky, ktoré vychádzajú z mnohoročnej praxe učiteľovania.

Od ostatných gramatík pre stredné školy sa Nemčina POLOPATE líši komplexnosťou a nadhľadom: Nie len že sú tam vysvetlené gramatické javy, ale sú aj ukázané na slovnej zásobe a vo vetách. K tomu rôzne úlohy na precvičenie, slovník základnej slovnej zásoby, porovnania so slovenčinou, upozornenie na výnimky a chytáky – proste všetko naozaj potrebné pod jednou strechou.

Ak k tomuto všetkému prirátate vtipnú obálku, stojí pred vami vzhľadom aj obsahom veľmi prínosná pomôcka pre každého, čo to s nemčinou myslí vážne:


Comments

13 odpovedí na na “Nemecká gramatika polopate”

 1. Bibiána Haziorová Avatar
  Bibiána Haziorová

  Dobrý deň,mám záujem objednať si Vašu knihu, prípadne študijný materiál -Nemčina pre samoukov.

  Freundliche Grusse.

  Bibiána Haziorová

  1. Zdravím.

   Neviem presne o čo máte záujem. Študijný materiál, ktorý som vytvoril, dávam k dispozícii zadarmo na adrese https://tiborepcek.com/materialy/

   Myslíte niečo konkrétne?

   Ďakujem za vysvetlenie.

   1. Alena Hofmanová Avatar
    Alena Hofmanová

    Pani Haziorová, na ešope máme aj Nemčinu pre samoukov, jej ukážky si možete pozrieť v súboroch v skupine Nemčina pre všetkých https://www.facebook.com/groups/609492029157814/?fref=ts.
    K dispozícii je aj Nemčina polopate s už novou obálkou v rozšírenom 3. vydaní, Nemčina pre rodičov a deti a Nemčina pre opatrovateľky.

 2. Zdravím pán Repčák chcela by som sa spýtať kde je možné tú knihu kúpiť… nemčina polopate….mám záujem
  ďakujem
  A.m.

  1. Alena Hofmanová Avatar
   Alena Hofmanová

   Jedná sa už o 3. rozšírené vydanie Nemčiny polopate a je tam teda iná obálka, tak aby nedošlo k nejakému omylu. Je to prvá učebnica v prvom rade na ešope http://www.hofmanova.sk/.

   Ak by ste si chceli pozrieť cca 15-stranové ukážky všetkých štyroch mojich učebníc nemčiny, sú k dispozícii na https://www.facebook.com/groups/609492029157814/?fref=ts, v prípade, že treba i ukážky učebníc iných jazykov, angličtiny, ruštiny, slovenčiny či matematiky, stačí napísať do osobnej správy na FB na moje meno (okuliare, červená blúzka – je tam viac mojich menovkýň :-). Dám preto radšej rovno aj link https://www.facebook.com/alena.hofmanova.5

   Ďakujem, Tibor, za pochvalu mojich učebníc :-). V novom roku budú v normálnej väzbe, nezabudnem na teba s balíkom :-).

   1. Ďakujem, teším sa. 🙂

 3. Vančo Rudolf Avatar
  Vančo Rudolf

  dobrý deň,potreboval by som pracovnu nemčinu .Dohovorit sa s odberatelom a dodavatelom.Viete my poradit.Ďakujem.

  1. Zdravím, Rudolf.

   Asi myslíte odbornú nemčinu. Ak to je tak, potom by ste si mali zohnať slovník z vášho odboru. Dohovoriť sa s odbornou slovnou zásobou už potom nie je problém. Teda ak ste schopný nemecky hovoriť.

 4. Rudolf Gombos Avatar

  Dobrý deň Tibor, pracujem v nemocnici. Učím sa používať frázy v TJ, AJ a NJ nárazovo tak, aby inojazyčný pacient porozumel terapii. Čo mám robiť, aby som ovládal tieto jazyky v bežnej reči?

  1. Zdravím, Rudolf.

   Keďže potrebuješ iba frázy a nie pochopenie gramatických javov, či vetnej skladby, odporúčam ti napočúvať si tie frázy nahovorené rodenými Nemcami (rovnako aj v ostatných jazykoch). Otázne je, aké presne frázy potrebuješ a či sa niekde dajú zohnať…

   1. rudolfgombos Avatar

    Po rokoch skusenosti môžem napísať, že to bola dobrá rada, pomohli mi hlavne videá a podcasty, v lktorých sa objasňovali terapeutické postupy.
    A samozrejme následne používanie týchto fráz vypôsobilo časom aj lepšie porozumenie .

    1. Vau, Rudolf, v prvom rade ďakujem krásne, že si si aj po 5 rokoch spomenul, ako som ti poradil! 🙂

     Po toľkých rokoch si už hádam aj celkom slušný expert v tejto téme. V každom prípade ti držím palce a prajem pekné nadchádzajúce Vianočné sviatky.

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.