Kategórie
Nemčina Recenzia Tipy

Nemecká gramatika polopate

Predstavte si, že ste učiteľ nemčiny na strednej škole a niekto vám napíše kompletné prípravy na vysvetlenie gramatiky. No nebolo by to super? Je to super:

Predstavte si, že ste stredoškolský učiteľ nemčiny a niekto vám napíše kompletné prípravy na vysvetlenie gramatiky. No nebolo by to super? Je to super:

Zase som raz mal šťastie: Na Facebooku som spoznal Alenu Hofmanovú a zistil som, že píše polopatistické gramatiky, ktoré vychádzajú z mnohoročnej praxe učiteľovania.

Od ostatných gramatík pre stredné školy sa Nemčina POLOPATE líši komplexnosťou a nadhľadom: Nie len že sú tam vysvetlené gramatické javy, ale sú aj ukázané na slovnej zásobe a vo vetách. K tomu rôzne úlohy na precvičenie, slovník základnej slovnej zásoby, porovnania so slovenčinou, upozornenie na výnimky a chytáky – proste všetko naozaj potrebné pod jednou strechou.

Ak k tomuto všetkému prirátate vtipnú obálku, stojí pred vami vzhľadom aj obsahom veľmi prínosná pomôcka pre každého, čo to s nemčinou myslí vážne:

11 odpovedí na “Nemecká gramatika polopate”

Dobrý deň,mám záujem objednať si Vašu knihu, prípadne študijný materiál -Nemčina pre samoukov.

Freundliche Grusse.

Bibiána Haziorová

Jedná sa už o 3. rozšírené vydanie Nemčiny polopate a je tam teda iná obálka, tak aby nedošlo k nejakému omylu. Je to prvá učebnica v prvom rade na ešope http://www.hofmanova.sk/.

Ak by ste si chceli pozrieť cca 15-stranové ukážky všetkých štyroch mojich učebníc nemčiny, sú k dispozícii na https://www.facebook.com/groups/609492029157814/?fref=ts, v prípade, že treba i ukážky učebníc iných jazykov, angličtiny, ruštiny, slovenčiny či matematiky, stačí napísať do osobnej správy na FB na moje meno (okuliare, červená blúzka – je tam viac mojich menovkýň :-). Dám preto radšej rovno aj link https://www.facebook.com/alena.hofmanova.5

Ďakujem, Tibor, za pochvalu mojich učebníc :-). V novom roku budú v normálnej väzbe, nezabudnem na teba s balíkom :-).

Dobrý deň Tibor, pracujem v nemocnici. Učím sa používať frázy v TJ, AJ a NJ nárazovo tak, aby inojazyčný pacient porozumel terapii. Čo mám robiť, aby som ovládal tieto jazyky v bežnej reči?

Zdravím, Rudolf.

Keďže potrebuješ iba frázy a nie pochopenie gramatických javov, či vetnej skladby, odporúčam ti napočúvať si tie frázy nahovorené rodenými Nemcami (rovnako aj v ostatných jazykoch). Otázne je, aké presne frázy potrebuješ a či sa niekde dajú zohnať…

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.