Aké programy a prečo používajú najčastejšie na bežné činnosti s počítačom osobnosti nášho vzdelávacieho systému? Ako učiteľ informatiky si myslím, že by to zaujímalo nie len odbornú ale aj laickú verejnosť, pretože minimálne základnú prácu s počítačom dnes už prakticky vyžaduje celá spoločnosť na každom rohu. Nech sa páči, inšpirujte sa 😉 Tentokrát som vyvolal (podľa počtu dní do konca školského roka) Martina Kríža.

Ako sám o sebe hovorí: Kočovný učiteľ (za 15 rokov 4 školy), momentálne v rezortnej inštitúcii (aktualizácia: nie v rezortnej inštitúcii, ale už v neštátnej sfére). Som kresťan a dúfam, že tým nerobím kresťanstvu príliš zlé meno. Na maturitnom table som mal napísané: „Večný cibazol a nepoučený vták.“ Asi to sedí.

Odpoveď

Riešenia od Microsoftu mi väčšinou stačia.

Mierumilovný a kultivovaný prejav spojený s veľkým prehľadom – tak na mňa pôsobí vystupovanie Martina Kríža. Proste expert na správnom mieste, na ktorom ho, dúfam, nechá pôsobiť aj budúce šéfstvo (aktualizácia: možno by aj nechali, ale rozhodol sa odísť…).

Nasleduje zostručnený textový záznam jeho odpovede:

Dá sa povedať, že si pán Kríž so softvérom ťažkú hlavu nerobí. Prevažne využíva programy dodávané s Windows 7 a v MS Office. Siaha po klasike od Esetu – áno, je to antivirák NOD. Webový prehliadač Mozilla Firefox používa doteraz, pretože ho voľakedy oslovili karty (tabs), ktoré vtedy MS IE ešte nemal. Hrá sa minimálne, ale keď už, tak si dopraje starú dobrú klasiku Super Mario (online).

Koniec záznamu.

Windows 7 je operačný systém, ktorý ponúka funkčné a esteticky prepracované prostredie a programy na bežnú prácu s PC, preto sa nečudujem, že veľa ľudí už dnes ani moc neuvažuje nad alternatívami. Ďalšia počítačová odpoveď bude od Lenky Kunovej, ktorá (okrem iného) pracuje ako redaktorka časopisu Dobrá škola.


Comments

Jedna odpoveď na na “Vyvolaní – Martin Kríž”

  1. Ľubica, ďakujem za komentár.
    Budem samozrejme rád, ak ti tento článok pomôže (pri učení/vyučovaní).

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.