Patríte do skupiny ľudí, ktorí radi používajú Facebook a jeho Messenger, ale vadia vám neustále upozornenia o zbytočných detailoch? Nepotrebujete vedieť, čo a kto práve jedol a ako mu to (ne)chutilo? Proste chcete byť pánom a nie otrokom Facebooku. Takto jednoducho, rýchlo a zdarma sa to dá na Androide a tiež na iPhone (iOS):

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, na iPhone, na Stitcher, na Tunein, na Podmaze, na Androide alebo priamo tu:

V prvom rade sa musíme zbaviť špehujúcich a baterku žerúcich aplikácií od Facebooku. Keďže Facebook väčšinou prichádza ako predinštalovaná aplikácia, ktorá sa nedá odstrániť, aspoň sa z nej odhlásime. Odhlásená aplikácia totiž menej míňa baterku a nedokáže tak efektívne sledovať, čo robíme na mobile.

Ak ste sa odhlásili z Facebooku a z Messengera, stačí už len nainštalovať webový prehliadač Opera Mini – pre Android a pre iPhone. Totiž ak by sme použili iný webový prehliadač ako Google Chrome alebo Mozilla Firefox a chceli by sme cez ne chatovať na Facebooku, rovno nás to hodí na stránku, kde si najskôr musíme stiahnuť Messenger. No a to nechceme. 🙂

Opera Mini nám nahradí obe aplikácie – Facebook aj Messenger. Navyše hneď po nainštalovaní:

  • nesleduje našu aktivitu na pozadí,
  • nemíňa nám zbytočne baterku,
  • neotravuje nás častými notifikáciami,
  • okamžite blokuje reklamy a
  • celkovo čistí stránky tak, aby sa načítavali rýchlejšie:

Obsah sa fakt načítava rýchlo a spoľahlivo, bez reklám a bez ostatných chytákov vo vnútri appky. Rozhodne odporúčam! 🙂

Skúste Operu Mini (Android / iPhone) a napíšte komentár, ako sa vám páči. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.