Ako skrotiť Facebook na mobile

Patríte do skupiny ľudí, ktorí radi používajú Facebook a jeho Messenger, ale vadia vám neustále upozornenia o zbytočných detailoch? Nepotrebujete vedieť, čo a kto práve jedol a ako mu to (ne)chutilo? Proste chcete byť pánom a nie otrokom Facebooku. Takto jednoducho, rýchlo a zdarma sa to dá na Androide a tiež na iPhone (iOS):

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na iPhone, na Androide, na Spotify alebo priamo tu:

V prvom rade sa musíme zbaviť špehujúcich a baterku žerúcich aplikácií od Facebooku. Keďže Facebook väčšinou prichádza ako predinštalovaná aplikácia, ktorá sa nedá odstrániť, aspoň sa z nej odhlásime. Odhlásená aplikácia totiž menej míňa baterku a nedokáže tak efektívne sledovať, čo robíme na mobile.

Ak ste sa odhlásili z Facebooku a z Messengera, stačí už len nainštalovať webový prehliadač Opera Mini – pre Android a pre iPhone. Totiž ak by sme použili iný webový prehliadač ako Google Chrome alebo Mozilla Firefox a chceli by sme cez ne chatovať na Facebooku, rovno nás to hodí na stránku, kde si najskôr musíme stiahnuť Messenger. No a to nechceme. 🙂

Opera Mini nám nahradí obe aplikácie – Facebook aj Messenger. Navyše hneď po nainštalovaní:

  • nesleduje našu aktivitu na pozadí,
  • nemíňa nám zbytočne baterku,
  • neotravuje nás častými notifikáciami,
  • okamžite blokuje reklamy a
  • celkovo čistí stránky tak, aby sa načítavali rýchlejšie:

Obsah sa fakt načítava rýchlo a spoľahlivo, bez reklám a bez ostatných chytákov vo vnútri appky. Rozhodne odporúčam! 🙂

Skúste Operu Mini (Android / iPhone) a napíšte komentár, ako sa vám páči. 😉

Vyjadrite váš názor v komentári...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.