Slovníky v mobile – bez reklám, zadarmo a offline

mobil - slovníky

Ak hľadáte nemecko-slovenský a slovensko-nemecký prekladový a výkladový slovník pre Android, ktorý vás nebude otravovať reklamami, nebude chcieť zrazu niečo kúpiť uprostred vyhľadávania a nepotrebuje sťahovať nič dodatočné, tak ste na správnej adrese. 🙂

Nechce sa vám čítať? Nemáte teraz čas? Šetríte si zrak? Tento článok si môžete kedykoľvek vypočuť ako zdarma dostupný podcast na Spotify, na iPhone, na Stitcher, na Tunein, na Podmaze, na Androide alebo priamo tu:

Stará dobrá klasika pre všetkých

Najskôr prekladový slovník. Bezplatných 76 000 slov ponúka slovník od DIC-o. Jednoduché a rýchle rozhranie tiež poteší. Obojstranné vyhľadávanie je veľmi praktické. Na denne používanú slovnú zásobu postačuje.

Od prekladu k výkladu

OpenWort je otvorený výkladový slovník, ktorý používa údaje z rovnako otvoreného projektu openthesaurus.de. Vyhľadávate medzi synonymami a asociáciami. Tiež veľmi rýchla, jednoduchá a výborne funkčná appka.

A teraz naozaj poriadne

Vyše 113 000 slov a definícií nájdete v prepracovanej appke Deutsch Wörterbuch. Aplikácia používa údaje z otvoreného projektu Deutsch Wiktionary. K dispozícii máme jednotné/množné číslo, ohýbanie slovného druhu (ak to je možné), delenie slova, výslovnosť, význam, pôvod, synonymá, antonymá, príklady a slovné zvraty. Môžete si nechať vysloviť hľadaný výraz, či celý nájdený obsah. Ak potrebujete, zapíšte si poznámky, založte si záložku, zdieľajte, nechajte si zobraziť slovo dňa, alebo náhodne vybrané slovo. Dokonca vyhľadávate aj v histórii vyhľadávania. 😉


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.