Zasurfujte si, nemčinári!

Tieto odkazy som zozbieral pre časopis Dobrá škola  (1. ročník, 3. číslo).

  • canoo.net – Komplexný sprievodca nemeckou gramatikou (teória aj prax). Dá sa tu rýchlo zistiť či overiť skloňovanie, rod podstatných mien, časovanie slovies… Veľkou výhodou je, že tu nájdete slovné druhy ohýbané vo všetkých možných gramatických kategóriách. Po krátkom zaškolení je stránka vhodná aj pre študentov, ktorých nemčina zaujíma hlbšie.
  • gutenberg.spiegel.de – Opäť nemecká stránka, ktorá ponúka službu podobnú slovenskej internetovej službe Zlatý fond (zlatyfond.sme.sk): nemecké texty od nemeckých autorov, ktoré už nie sú chránené autorskými právami.
  • bildwoerterbuch.com – Perfektná služba od nemeckej firmy Pons. Slová sú tu prekladané obrázkami s podrobným popisom, preto je tento druh slovníka vhodný na takmer dokonalú vizualizáciu. Dá sa dobre využiť napriklad pri príprave (žiakov aj učiteľa) na maturitné témy.
  • schubertverlag.de/aufgaben – Interaktívne elektronické gramatické cvičenia rozdelené podľa jednotlivých úrovní spoločného európskeho referenčného rámca. S cvičeniami možno pracovať priamo na hodinách, alebo z nich čerpať pri tvorbe vlastných úloh, písomiek, testov a pod.
  • synonyme.woxikon.de – Synonymá k nemeckým slovám.
  • slovniky.lingea.sk – Prekladový a výkladový slovník s audio-výslovnosťou jednotlivých slov. Slovná zásoba je prehľadne preložená a použitá vo vetách, aby bol jasný kontext prekladu.
  • linguee.de – Miliarda prekladov reálnych textov, v ktorých môžete vyhľadávať najrôznejšie slová a slovné spojenia. Zobrazí sa časť textu s požadovaným textom v jednom aj v druhom jazyku.

Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.