Spolupráca s časopisom DOBRÁ ŠKOLA

Učiteľské noviny, ktoré fungujú, sú užitočné a dobre sa s nimi spolupracuje? To nie je sen, to naozaj existuje. A ja s takými novinami mám skúsenosti!

Časopis DOBRÁ ŠKOLA (OK, je to časopis, ale forma vyzerá ako noviny ;)) začala vydávať firma EXAM testing, spol. s r. o. začiatkom školského roka 2009/2010. Na webe dobraskola.com nájdete odpovede na základné otázky o tomto časopise (O nás), archív článkov a na podstránke e-DOBRÁ ŠKOLA sú dokonca kompletné staršie čísla zadarmo na stiahnutie. DOBRÚ ŠKOLU je možné si predplatiť pre vašu školu alebo len pre seba.

Ak aj vy zdieľate názor, že naše školstvo potrebuje dialóg, tak využite časopis, ktorý dáva konečne učiteľom, rodičom a žiakom hlas! Na stránke Spolupracujte s nami sa dozviete podrobné informácie o možnosti spolupráce.

Moja spolupráca s DOBROU ŠKOLOU sa začala už pri jej vzniku. Takmer v každom čísle bola uverejnená moja odpoveď na otázku redakcie, alebo dokonca nejaký ten článok. Vlastne písanie do DOBREJ ŠKOLY ma aj nakoplo do tohto webu, pretože som postupne zistil, že by som na ňom naozaj mal čo uverejňovať 🙂 No a čím viac učiteľov bude verejne písať a hovoriť o svojej každodennej práci a o svojich (ne)zrealizovaných myšlienkach a nápadoch, tým zaujímavejšia bude pre verejnosť téma slovenské školstvo.

Prevažne som komunikoval s Bibiánou Zelinovou. Chcem sa jej veľmi pekne poďakovať a zaželať ešte veľa radosti z dobre vykonanej práce. Veľa som sa naučil, ale hlavne som sa presvedčil, že o moje názory a nápady je reálny záujem. Takéto zistenie dá človeku oveľa viac, ako mu dokážu dať aj najťažšie zarobené peniaze.

Znova si dovolím tvrdiť (ako pri spolupráci s Expertom), že mi táto spolupráca dala oveľa viac, ako nejaké školenie pre učiteľov. A to som zase raz nikam necestoval, čas som si organizoval sám a všetko som riešil v kľude a bez zbytočných papierovačiek. EXAM je proste super 😉

Vážení kolegovia, na inšpiráciu si pozrite staršie čísla časopisu DOBRÁ ŠKOLA a ak si myslíte, že aj vy máte slovenským školám čo ponúknuť, skúste to! Stačí sa ozvať na mail dobraskola@exam.sk alebo napíšte na FB-stránku DOBREJ ŠKOLY. Keď mám čo povedať ja – učiteľské ucho – tak určite aj vy 😉 Dovidenia na stránkach časopisu DOBRÁ ŠKOLA!


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.