Git pre vývojárov, devops a pre bežných smrteľníkov

Git - logo

Git je snáď najznámejší a najpoužívanejší správca zdrojového kódu pod slnkom. Veď prečo nie, keď jeho výhody presvedčili aj tie najväčšie spoločnosti vo svete IT, ktoré Git nasadzujú na svoje najväčšie projekty. Poďme sa naň teda pozrieť v návodoch, ktoré som napísal pre WebSupport.

Čo je dobré vedieť ešte pred použitím nástroja Git

Budete sa aspoň trochu pohybovať v prostredí (linuxového) príkazového riadku, a tak sa v ňom musíte čo najlepšie orientovať. Pomôžu vám moje návody, ktoré som tiež spísal pre WebSupport:

Použitie nástroja Git pre seba aj v spolupráci

V prvej časti seriálu o systéme Git stručne popisujem históriu vývoja a vyzdvihujem jeho výhody. Ďalej Git inštalujem a skúšam ho použiť v praxi. Všetko prebiehalo offline na jednom počítači.

V druhej časti seriálu som sa pozrel na použitie nástroja Git v online prostredí určenom na spoluprácu. Konkrétne som použil online službu GitHub a ukázal som, ako prispievateľ môže navrhnúť autorovi zápis zmeny do súboru. Autor navrhovanú zmenu nechal zapísať do svojho súboru, čím som uzavrel základný proces online spolupráce s využitím nástroja Git.

Odkazy na všetky technické návody, ktoré som napísal pre znalostnú databázu pravdepodobne najlepšej webhostingovej spoločnosti, nájdete na stránke WebSupport.


Comments

Vyjadrite váš názor v komentári…

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.